/5 tanich decków – test
SKATEmore.pl - Deskorolka, Skate newsy

5 tanich decków – test

Semper Skateboards

Od dość dawna kupuję tylko deski z tańszej półki cenowej. Wszystko dlatego, że w przeszłości często droższe blaty zawodziły. Wydawałem sporo hajsu na coś, co po chwili stawało się kompletnym „złomem”. Postanowiłem, że będę pobierać tylko tańsze deski. Chciałem sprawdzić i przetestować, ile tak naprawdę są warte.

Deska Superior – według mnie Superior bez wątpienia jest godny uwagi. Solidny i wytrzymały. Rozwarstwienia czy pęknięcia – żadnych tego typu rzeczy. Drewno jest twarde, elastyczne, a co najważniejsze ma dość dobrego „popa” więc można trochę polatać.

Deck Miniramp – deseczka sprawowała się świetnie. Nie „czipsowała” się, nie rozwarstwiała za bardzo. Jest twarda i ma pop’a. Co do jazdy – jeździło się elegancko.

Semper – podobnie jak wymienione wyżej deski. Co do wytrzymałości i jakości w przełożeniu na cenę to nie mam zastrzeżeń. Nadmorskie korzenie dają wiatr w żagle i deska idzie w powietrze jak meserszmit. Nienaganny concave i twardość blatu jest zajebista. Jak najbardziej polecam wszystkim, którzy chcą trochę zaoszczędzić i pojeździć na dobrym sprzęcie.

Goodwood – tutaj już chwalenie za cokolwiek i polecanie nie wchodzi w rachubę. Cena jest kusząca, to prawda, ale jakość i wytrzymałość już nie. Jeżdżą dosłownie przez chwilę na tym decku, zdążyłem zobaczyć jak w drewno nie pęka „na pół”, tylko „wzdłuż”, dzięki czemu powstało jedno wielkie rozwarstwienie.

Nervous – co prawda tutaj z budżetem wyjeżdżamy już ponad 150, a nawet 160 złotych, ale ten produkt to prawdziwy pocisk. Cena nie jest aż tak spora, a w zamian dostajemy lekkie, elastyczne i mocne drewno. Jeździ się naprawdę wygodnie. Blacik jest dobrze wyprofilowany, a co najważniejsze świetnie trzyma się nogi.

Tak pokrótce wymieniłem 5 tanich sztuk, z którymi miałem do czynienia. Oczywiście wiadomo, że deska desce nierówna i może się trafić po prostu jakiś bubel w serii, który nijak ma się do całości. Jednak w przypadku wymienionych wyżej decków, widziałem jak zachowuje się niejedna z danej kolekcji.

Podsumowując, to myślę, że warto wybierać też te tanie deski. Piss Joł.