/Blaty Semper
Semper Skateboards

Blaty Semper

Długo zbierałem się do napisania jakiegoś artykułu, na w miarę sensowny temat. Takowy się nawinął przy zakupie deski Semper. W ogóle temat kupna tego blatu to jakaś dziwna sprawa, bo po prostu nie byłem przekonany co do ich jakości. W sumie, po unicestwieniu poprzedniej deski, miałem trochę odpocząć i zregenerować siły. Ale jak to bywa, zajawa nie dała spokoju i tak w piękny dzień powszedni poszedł szybki telefon zaufania do DSK Skateshop i nie minęło kilka chwil, a już stałem u bram.

Wybór nie należał do prostych. W asortymencie DSK było sporo dobrych desek, zarówno cenowo jak i firmowo, ale strzał padł na Semperka.

Przez ostatnich kilka blatów decydowałem się raczej na kupno tych tańszych. Powodem tego była chęć sprawdzenia czy modne powiedzenie ”droższe lepsze” ma sens. Co się okazało? Tańsze deseczki dorównują jakością droższym. Co więcej pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że są wytrzymalsze.

Sam Semper jako blacik spisuje się dobrze. Mam już go kilka tygodni i szczerze mówiąc daje sobie świetnie radę. Pop jest dobry. Nadmorskie korzenie dają wiatr w żagle i deska idzie w powietrze jak meserszmit. Nienaganny concave i twardość blatu zajebista. Blat jest dobry jak szama z White Castle i polecam, go każdemu, kto chce długo śmigać na jednym blacie i trochę przy tym zaoszczędzić.

Poza tym, kupujmy to co polskie. Dzięki temu wspieramy polski desking i pozwalamy na rozwój naszej desko-sceny! : )

Piąteczka ziomale!