/Buty Emerica HSU
Emerica Jerry HSU

Buty Emerica HSU

Emerica Jerry HSU

Emerica promodel Jerry Hsu były to pierwsze buty które kupiłem z założeniem, iż od razu idą na deskę. I wiecie co? Nie zawiodłem się! Buty są świetne i do tego zaje*iście wyglądają. Są wyższe (wersja MID), przez co kostka jest lepiej chroniona, system STI Foam Pro 1 (mega wygodna, poszerzana wkładka która lepiej chroni stopę i zapobiega przesuwaniu się jej w bucie) daje ogromny komfort i wygodę w chodzeniu jak i w jeździe na desce. Potrójnie szyte noski zwiększają wytrzymałość, a ciemno szary kolor daje ciekawy design.


Kupiłem je na początku sierpnia, więc w okresie, w którym na deskorolkę wychodzi się często. W moim przypadku było tak, że wychodziłem na nią codziennie i codziennie buty były zajeżdżane w 100%. Na początku miałem małe problemy z przyzwyczajeniem się, ponieważ wcześniej jeździłem w Lakai Manchester, a te buciki to kompletne trampki. Porównując do nich HSU, te drugie to bardzo rozbudowany but. Po małych problemach z rozjeżdżeniem się i rozbiciem buta zaczyna być świetnie. Zamsz dobrze spisuje się przy tarciu o grip, kilkakrotne szycia utrzymują buta przy życiu bez dziur a podeszwa ściera się w bardzo niewielkim stopniu. Deskę czuć bardzo dobrze jak na takie „czołgi” jakim są Emerici, jedyną wadą może być troszkę słaba przyczepność podeszwy do papieru. W czasie jazdy noga potrafiła ześlizgnąć mi się z deski lecz było to znaczące w tak małym stopniu, że nawet ciężko dawało się to poczuć. Wystarczyła jeszcze jedna próba i triczek wszedł idealnie.

Podsumowując EMERICA HSU to świetny but, przystosowany do jazdy na deskorolce w 100%. Cenowo jest trochę kiepsko, oficjalnie buty kosztują 299zł. Ja w tym przypadku szukałem promocji, udało mi się kupić HSU za 149zł, więc prawie jak za darmo. System poszerzanej, miękkiej wkładki spełnia swoje zadanie w każdym wypadku. Nie raz uratował mi nogę przed stłuczeniem, a lekkie podwyższenie buta zachowało moją kostkę w swoim miejscu wiele razy. Kilkakrotne szycia i warstwy zamszu dają dużą wytrzymałość, nie można na nią narzekać patrząc na to że jeżdżę w tych butach do dziś. Kończąc mogę z całą odpowiedzialnością polecić wam buty Emerica HSU, na pewno się nie zawiedziecie.

Marcin Tulibacki a.k.a. PJ