/Co to jest skateboarding?
SKATEmore.pl - Surf & SKATE

Co to jest skateboarding?

SKATEmore.pl - Surf & SKATE

Na początku był surfing. Gorące plaże Californii. Parzący w stopy piasek i gorące kobiety w bikini. Oblegane plaże przez zapaleńców surfingu, wiatr i wysokie fale. Co dalej? Przyszły ciężkie chwile. Wiatr ucichł. Zdesperowani surferzy zaczęli szukać alternatyw dla surfingu i tak do swoich desek montowali kółka, by w minimalnym stopniu zaspokoić głód, spowodowany brakiem fal. W gorące dni wykorzystywali górzyste tereny i śmigali przez ulice miejskiej dżungli.

Był to dobry początek na coś zupełnie nowego. Zaczęła się wielka ewolucja. Z desek surfingowych zrobiły się małe „rybki”. Skateboarding za oceanem zaczął się rozwijać. Zaczęły powstawać pierwsze deskorolkowe firmy i sklepy. Zaczęto formować teamy i organizować deskorolkowe eventy. Przez lata doświadczeń i progresu, deska oczarowała cały świat i dziś jest znana praktycznie w każdym zakątku ziemi. Do tego stopnia, że deskorolkowych motywów można doszukać się już praktycznie wszędzie. Począwszy od zeszytów szkolnych przez reklamy nowych samochodów do spotów serka homogenizowanego.

Zatem co to takiego ten skateboarding? Na to pytanie jest tyle odpowiedzi, ilu ludzi na świecie. Każdy człowiek ma inne postrzeganie świata. Prawdopodobnie nie ma dwóch takich osób, które w ten sam sposób zdefiniują daną rzecz. Mówiąc skateboarding, jedna osoba może pomyśleć faktycznie o deskorolce inna, np. o różowym słoniu. A Ty, jak definiujesz sobie deskorolkę?