/Deskorolka – nowy griptape
Deskorolka jak wymienic girptape

Deskorolka – nowy griptape

Deskorolka jak wymienic girptape


Jak w kilka minut nakleić griptape na naszą ukochaną deskorolkę? Sprawa jest oczywista i dla większości zajawkowiczów prosta jak budowa czołgu T-55. Jednak pamiętamy o początkujących skaterach, którzy dopiero wdrażają się w ten cały świat. Dlatego postanowiłem opublikować ten krótki post na temat naklejania papieru na blacik.

Potrzebować będziemy do tego nożyk i np. klucz lub śrubokręt. Kiedy będziemy w posiadaniu potrzebnych narzędzi, możemy zabrać się do dzieła. Jeżeli wymieniamy grip na nowy to powinniśmy wcześniej pozbyć się starego. Wszystko dlatego, że nowy papier należy nakleić bezpośrednio na blat. Będziemy mieli pewność, że papier dobrze się trzyma, a ponadto powierzchnia deski po naklejeniu gripu, będzie równa.

Teraz powinniśmy położyć nasz blat na czymś równym, tak żeby łatwiej nam się pracowało. Chwytamy za nowy arkusz papieru, zrywamy kawałek warstwy ochronnej i zaczynamy naklejanie. Następnie „po kawałku” odklejamy warstwę ochronną i dokładnie przyklejamy papier.

Gdy skończymy „montaż” papieru, powinniśmy porządnie go docisnąć, żeby lepiej przyległ do blacika. Świetnie! Teraz chwytamy np. za klucz lub śrubokręt i robimy obrys deck’a, tak, żeby powstała na papierze biała linia, która ułatwi nam usunięcie zbędnych kawałków tape’u.

Po obrysowaniu, chwytamy za nożyk i pod lekkim kątem ciągniemy go wzdłuż krawędzi deski, odcinając zbędną powierzchnię papieru. Papier już jest. Czas na utworzenie otworów na montażówki i przymocowanie trucków. Proste!

Teraz podjarani nowym grip’em na kochanej desce, lecimy kleić triczki.