/Gorillaz – The Singles Collection 2001 – 2011 (Full Album)
SKATEmore.pl - Gorillaz - The Singles Collection 2001 - 2011

Gorillaz – The Singles Collection 2001 – 2011 (Full Album)

Muzyka zawsze szła w parze z zajawkami. Między innym z deskorolką. To ona nadaje rytm i nakręca do działania. Dzisiaj ni stąd ni zowąd natknąłem się na album The Singles Collection 2001-2011 formacji Gorillaz. Niesamowite jak pozytywnie się nakręciłem przez ten album.

Gorillaz to zespół tworzący muzykę, która jest połączeniem hip-hopu, rocka, popu i innych gatunków muzycznych takich jak indie czy electronic. Ich główną cechą jest wirtualny image. Nigdy nie pokazywali się osobiście na scenie. Wyjątkami były występy w Manchesterze i Nowym Jorku w 2005. Artyści wyszli z ukrycia promując ostatnią płytę, „Plastic Beach”.

Początki Gorillaz to rok 1998, kiedy to Damona Albarna i Jamiego Hewletta całkowicie spontanicznie zaczynają tworzyć. Ich debiut to singiel „Clint Eastwood” i płyta „Gorillaz (2000)”. Kilka lat później, na rozdaniu nagród MTV Europe Music Awards 2005 w Lisbonie Gorillaz zdobył nagrodę dla najlepszego zespołu. Nominowany był dodatkowo w kategorii Najlepszy Videoclip oraz Najlepsza Piosenka w obu tych kategoriach za „Feel Good Inc.”.