/SKATEmore Tour Płock vol. 2
Skatepark Płock

SKATEmore Tour Płock vol. 2

W sobotę 7 września zebrała się mała cześć naszej ekipy, załadowaliśmy się do fury i ruszyliśmy w podroż do Płocka. Był to już nasz drugi wyjazd do tego miasta. Po pierwszej wizycie każdemu spodobała się skate-plaza znajdująca się pod Orlen Arena. Znajdziemy tam najróżniejsze przeszkody. Zaczynając od granitowych (tak granitowych!) murków, poręczy, schodów poprzez liczne quater pipe’y i zakręcona wybitkę w kształcie loga Orlenu kończąc na ogromnym bowlu. W takim wypadku nie ma innej możliwości i każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno się spodoba.


Murki są rożnej wielkości, schody pojawiają się kilka razy. Są mniejsze dwójki i średniej wielkości piątki z dużą, aczkolwiek krótka poręczą. Poza tym poręcze są jeszcze dwie, mniejsze i przyjemniejsze. Jest także stromy bank z murkiem na gorze co jest nie lada wyzwaniem (sam prawie nieźle się na tym wywaliłem). Quartery średnie więc idealne do chillowania i długie tak że można się nieźle na nich pobawić. Pozostaje naprawdę duży bowl z wysepka w którym można rozpędzić się i to mocno! W mojej opinii jedynym mankamentem są zbyt krótkie najazdy na schody i rurki w dół w części streetowej. Jeśli ktoś lubi szybkość będzie musiał brać rozbieg z trawy.

Jako że był to już nasz drugi wyjazd na Orlen plaze wiedzieliśmy gdzie jedziemy, także weszło nieco dobrych trików. Robert szalał na wszystkim po trochu (skater wszechstronny hehe). Sknerus naparzał głównie w bowlu, dawno się tak nie jarał. A ja jako że lubię wysoko latać i czasami skleić coś na murku oblegałem schody, granitowe murki i poręcze w dół.

W tym miejscu chciałbym pozdrowić ziomeczka, który został przez nas okrzyknięty Wariatem z Płocka. Cały czas napierdzielał na ogromnej prędkości kozackie sekwy. Raz tak jakby z nudów w sekwie zarzucił mega wysokim heelflipem z 5 schodów. Piąteczka Ziomus!

To na pewno nie nasz ostatni tour na płocką skateplaze. Tym razem nie przywieźliśmy prawie żadnych nagrywek czy zdjęć, ale do 3 razy sztuka więc – STAY TUNED!

Pozdrawiam Marcin Tulibacki a.k.a. PJ a.k.a. Pezet a.k.a. Robot a.k.a. Łysy