/Wes Kremer – Skater of the Year 2014
SKATEmore.pl - SOTY2014

Wes Kremer – Skater of the Year 2014

SKATEmore.pl - SOTY2014

Temat trochę spóźniony, ale nadal ciekawy – mowa tu o ostatnich wyborach skatera roku według Thrashera. Od 1990 każdego roku Thrasher Magazine wybiera tego kto otrzyma tytuł Skater of the Year. Pierwszym zwycięzcą był Tony Hawk, zeszłorocznym Ishod Wair, teraz wybór padł na Wesa Kremera. Czy słusznie?

Nominowanych było 28 deskorolkarzy i nie było łatwo. Wśród nich znalazł się zeszłoroczny SOTY Ishod Wair, który ani na chwile nie zwalnia, wystarczy obejrzeć jego „ECVX14”. Poza nim, między innymi Luan Oliveira, który pojawiał się na wszystkich najważniejszych contestach w 2014 i nagrał „Strike and Destroy”. Przejazd na pełnym stylu i prędkości, co więcej dawno nikt nie miał takiego popa jak Luan. Zdobycia tytułu bliski był też wtedy 18-letni Chris Joslin, od którego można było zobaczyć dwa mega mocne przejazdy (zwłaszcza ten z Plan B – „True”). No i jest jeszcze Nyjah Huston, a ten to znowu wygrał Street League Skateboarding i przy okazji kilka dolarów.

Teraz o zwycięzcy, Wes Kremer pomimo wysokiej konkurencji dał radę i to w zupełności. 25 letni kalifornijczyk w ubiegłym roku przeszedł sam siebie. Web-part „Crusty” daje solidny obraz sposobu jazdy Wesa. Totalny luz, zajebiście luźne podejście do deskorolki i duże umiejętności. Co prawda jego styl nie jest mega dokładny, jak z przejazdów chociażby Hustona, ale to co wyprawia rekompensuje ten minus. Innowacyjność i oryginalność to jego główna zaleta. Jak ktoś nie wierzy niech obejrzy „Pack of Hydes” Sk8Mafii. SOTY 2014 robi tam WALLRIDE BS BLUNTSLIDE w dół, late shuv-ity to standard, a znajdą się też triczki przez fontannę, z której leci woda. Jeżeli ktoś nadal nie jest przekonany, odsyłam do „Crusty” w którym Kremer robi darkslide’a na handrailu.

Podsumowując, Wes nie wygrywał ogromnych zawodów deskorolkowych ale jego sposób bycia widoczny w „Extra Crusty” z pojebanymi rzeczami, które robi sprawiają, że ten tytuł należy mu się najbardziej z całej paczki 28 nominowanych.

//PJ